Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego dla Pozawydziałowego Instytutu Biotechnologii01.08.2017 19:13

Pozawydziałowy Instytut Biotechnologii UR otrzymał dotację na zakup urządzenia do pomiaru hydrodynamicznych rozmiarów cząstek oraz potencjału zeta wraz z przystawką do jego miareczkowania.

Zakup aparatury badawczej dedykowanej do pracy z nowymi technologiami w tym nowymi rodzajami nanomateriałów będzie niezbędny do realizacji zajęć z przedmiotów zakresu syntezy nanomateriałów, nanotechnologii, nanobiotechnologii, nanotoksykologii, chemii medycznej czy prowadzeniu prac badawczych przez studentów np. w ramach pracowni dyplomowej.
Zakup aparatury pozwoli na zwiększenie naboru studentów poprzez poszerzenie oferty dydaktycznej koncentrującej się na nanobiotechnologii.
Absolwenci przeszkoleni na zakupionej aparaturze będą mogli znaleźć pracę w regionie Podkarpacia głównie w sekatorach istotnych dla rozwoju Podkarpacia takich jak: przemysł farmaceutyczny, medyczny a także lotniczy, wykorzystującym nanotechnologię oraz nanomateriały.
Zakup aparatury umożliwi lepsze przygotowywanie studentów do staży i praktyk naukowych w przedsiębiorstwach oraz zagranicznych jednostkach naukowych.