Kolejne dwa nowe projekty przyznane pracownikom Pozawydziałowego Instytutu Biotechnologii29.08.2017 18:38

W konkursie MINIATURA dofinansowanie otrzymali dwaj pracownicy Pozawydziałowego Instytutu Biotechnologii

dr Aleksandra Kwiatkowska - Alternatywny splicing transkryptu kinazy mitotycznej AtAurora2 jako potencjalny mechanizm regulacji starzenia Arabidopsis. Wartość projektu 49500 PLN.

dr lek wet. Anna Tabęcka-Łonczyńska - Znaczenie autofagii w regulacji sezonowej aktywności rozrodczej na przykładzie dojrzałych samców żubra (Bison bonasus). Wartość projektu 49995 PLN.

MINIATURA to konkurs na pojedyncze działania naukowe, z którego naukowcy ze stopniem doktora mogą finansować m.in. badania wstępne, wyjazdy na kwerendy, wyjazdy badawcze czy konferencje. W odróżnieniu od pozostałych konkursów z oferty Centrum, nabór wniosków na tzw. „małe granty” jest prowadzony w trybie ciągłym, a cykl oceny projektów jest skrócony.