Fotorelacja z inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 w Pozawydziałowym Instytucie Biotechnologii06.10.2017 09:13

4 października 2017 r. odbyła się 12 Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 w Pozawydziałowym Instytucie Biotechnologii. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Rektorskich, Kanclerz Uniwersytetu Rzeszowskiego, przedstawiciele firm Sanofi Aventis Sp. z o.o. oraz Bioorganic Technologies Sp. z o.o. pracownicy oraz studenci Pozawydziałowego Instytutu Biotechnologii.

W trakcie inauguracji głos zabrali prof. dr hab. Marek Koziorowski jako przedstawiciel władz Rektorskich Uniwersytetu Rzeszowskiego, Dyrektor Instytutu Biotechnologii dr hab. Maciej Wnuk prof. UR, Z-ca Dyrektora ds. Studenckich i Kształcenia Pani Dr Małgorzta Kus- Liśkiewicz, Z-ca Dyrektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Pani dr hab. Ewa Węgrzyn, prof. UR oraz Pani Gabriela Betlej jako przedstawiciel Samorządu Studenckiego. Wręczono także listy powołujące do grona honorowych gości Rady Instytutu Pana Sławomira Łagowski jako przedstawiciela firmy Sanofi Aventis Sp. z o.o. oraz Pana Janusza Żuczka przedstawiciela firmy Bioorganic Technologies Sp. z o.o. a także list z podziękowaniem za wieloletnią pomoc w rozwoju kierunku biotechnologia na Podkarpaciu Panu Janowi Zubie - Burmistrzowi Miasta Kolbuszowa oraz wręczono dyplomy Uznania Dyrektora Instytutu za osiągnięcia naukowe.

Punktem centralnym uroczystości była uroczysta immatrykulacja studentów 1 roku. W tym roku do grona studentów kierunku biotechnologia przyjęto 63 osoby.

Na zakończenie uroczystości wykład inauguracyjny pt. " Właściwości luminescencyjne i magnetyczne nanocząstek mieszanych tlenków metali do zastosowań biologicznych " wygłosił dr hab. Robert Pązik, prof. UR z Katedry Chemii Medycznej i Nanomateriałów.