Zakup nowej apartury badawczej do pracy naukowo-dydaktycznej przez Pozawydziałowy Instytut Biotechnologii UR28.10.2017 16:32

Pozawydziałowy Instytut Biotechnologii UR zakupił urządzenia do pomiaru hydrodynamicznych rozmiarów cząstek oraz potencjału zeta wraz z przystawką do jego miareczkowania w ramach funduszy otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego.  Nowa apartura badawcza dedykowana do pracy z nowymi technologiami w tym nowymi rodzajami nanomateriałów będzie niezbędna do realizacji zajęć z przedmiotów z zakresu syntezy nanomateriałów, nanotechnologii, nanobiotechnologii, nanotoksykologii, chemii medycznej czy do prowadzenia prac badawczych przez studentów np. w ramach pracowni dyplomowej.

Opiekunem sprzętu został Pan dr hab. Robert Pązik, prof UR z Katedry Chemii Medycznej i Nanomateriałów.