Wizyta studentów kierunku Biotechnlogia w zakładzie produkcyjnym Sanofi w Rzeszowie.26.11.2017 21:58

W dniu 17.11.2017 r. studenci I roku mgr Pozawydziałowego Instytut Biotechnologii wraz z prof. UR dr hab. Ewą Szpyrka odwiedzili zakład produkcyjny Sanofi w Rzeszowie. Mieli okazję wysłuchać prezentacji dotyczącej Dobrej Praktyki Produkcyjnej, którą kieruje się firma podczas wytwarzania swoich produktów. Ponadto Dyrektor Zakładu w Rzeszowie – Marek Ruchała opowiedział uczestnikom zarówno o historii firmy, jak również – o obecnym funkcjonowaniu. Studenci mieli także okazję prześledzić produkcję farmaceutyczną oraz zobaczyć linie produkcyjne. Nowością było poznanie procesów tj. tabletkowanie oraz kapsułkowanie. Ostatnim punktem była wizyta w LABORATORIUM KONTROLI JAKOŚCI. W tym miejscu uczestnicy mogli zobaczyć m.in. spektrofotometry, chromatografy, ASA i inne urządzenia do badania wytworzonych produktów. Wizyta pozwoliła studentom na poznanie zakładu produkcyjnego „od środka” oraz poszerzyła ich wiedzę z zakresu biotechnologii farmaceutycznej.